ПОЖАРОИЗВЕСТЯВАНЕ
Пожароизвестителната система представлява съвкупност от работещи заедно устройства, които откриват и предупреждават хората чрез визуални и аудио уреди за:
ДИМ
ОГЪН
ВЪГЛЕРОДЕН ОКСИД
Всяко едно такова събитие може автоматично да подаде сигнал за предупреждение и евакуация. На ключови места се поставят и устройства за ръчно задействане на индикаторите за тревога.
РАНИНА ООД извършва абонаментна поддръжка на пожароизвестителни системи в...
Училища
Хотели
Офис сгради
Болници
Заводи
Летища
Евакуирайте се:
Ако бъде задействан пожароизвестителен сигнализатор
Aко чуете гласова инструкция за напускане на сградата
Датчиците за пожар могат локализират проблем за секунди. Чуете ли пожарна аларма, напуснете сградата по най- бързия начин и не чакайте да усетите дим или да видите огън.
Компоненти на пожароизвестителна система
Този компонент е основата на системата. Той следи входовете и целостта на системата, управлява изходите и предава информация.
В общия случай това е източник на променлив ток с напрежение 120 или 240 волта, доставен от енергийна компания.
Този компонент, който обикновено се състои от запечатани акумулаторни батерии или други аварийни източници, включително генератори, се използва за подаване на енергия в случай на първоначално прекъсване на захранването.
Тези компоненти действат като входни сигнали за пожароизвестителния контролен блок и се активират ръчно или автоматично. Примери могат да бъдат устройствата като термични детектори и детектори за дим.
Използват енергия, доставена от пожароизвестителната система, за да информират близките лица за необходимостта от предприемане на действия- обикновено евакуация. Индикацията е пулсираща светлина, мигаща светлинна индикация, сирена, звънец, високоговорител или комбинация от тези устройства.
Позволява на пожароизвестителната система да контролира средата като следи за разпространението на димни газове и пожари чрез въздействие върху движението на въздуха, осветлението, управлението на процесите, транспортиране и евакуация на хората.